خواص گردو

در طی قرن ها ی متمادی که از مصرف این ماده غذایی می گذرد، خواص گردو و اهمیت آن در سبد غذایی خانوار و همچنین خاصیت های بسیار متنوع دارویی همواره دچار دستخوش و تفاوت در اثرگذاری آن شده است.

در بعضی مواقع به همین دلیل حساسیت های مصرف آن در مقاطع مختلف دوره زندگی انسان و در استفاده به عنوان یک مکمل دارویی شدت و ضعف های بسیاری داشته است.

گردو

در ادامه قابل ذکر است که در حالت پایه آن گردو حاوی مقادیر معتنابهی از منگنز، مس و همچنین مقداری بسیار زیادی از عنصر منیزیم، فسفر و انواع ویتامین ها نظیر 6B و سرشار از ماده خون ساز آهن می باشد.

در مصرف این میوه باید توجه داشت که بسیاری ازافرادی که تحت درمان با داروهای کاهنده فشار خون می باشند باید آن را با توجه به تجویز پزشک متخصص مصرف کنند تا دچار تداخل دارویی و یا عوارض ناشی از حساسیت های خطرناک آن نشوند.

در این قسمت و برای اطلاع مصرف کنندگان این محصول بهتر است که به برخی از خاصیت های درمانی شگفت انگیز گردو اشاره کوتاهی داشته باشیم تا به ترویج هر چه بیشتر استفاده از آن در وعده های غذایی مختلف، منجر شود.

 • کمک بسیار زیاد آن به جوان سازی پوست صورت

مقدار بسیار زیاد ویتامین های خانواده B که به مقدار قابل توجه ای در این میوه موجود است توانایی زیادی در کاهش فشار عصبی دارد که به تبع آن به پیشگیری از بروز چین و چروک های زیر چشم و یا صورت می انجامد.

 • روغن حاصل از مغز گردو مرطوب کننده است

روغن استحصال شده از مغز گردو عمدتا با خاصیت گسترده آبرسانی خود می تواند به جلوگیری از خشکی پوست کمک بسیاری نماید.

 • رفع پف و سیاه شدن دور چشم

در طب سنتی همواره به این موضوع اشاره شده که مصرف منظم این میوه می تواند در دراز مدت به درمان پف زیر چشم بینجامد.

 • جلوگیری از ریزش مو و تقویت آن

گردو به دلیل اینکه حاوی مقادیر بسیار زیادی از اسید های چرب خانواده امگا و مشتقات آن می باشد، فولیکول های مو را تقویت می کند تا بتوانند به خوبی به حفظ مو کمک کنند.

 • تاثیر بسیار آن در دوران بارداری

گردو از آنجاییکه حاوی مقادیر زیادی از مواد معدنی ضروری می باشد، منبع بسیار مطلوبی برای رشد جنین و رسیدن مواد مغذی به آن در دوران بارداری تلقی می شودکه برای مادر نیز بسیار مفید است.

 • دیابت

چربی های غیر اشباع بسیاری که در این ماده موجود است توانایی بدن را برای کاهش خطر ابتلا به بیماری دیابت از هر نوع آن به طرز قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.

 • سرطان

ترکیبات بسیار زیاد فنولی و آنتی اکیدانی موجود در این محصول آن را به عنوان یکی از منابع عظیم جلوگیری از جهش سلولی و ابتلا به انواع سرطان دارد که بنابر تحقیقات صورت گرفته در مجامع علمی دنیا مصرف منظم آن باعث کاهش چشمگیر در سرطان سینه زنان خواهد شد.

 • قلب

اسید های چربی که در قالب امگا 3 در این محصول موجود است توانایی این را دارد که بتواند کارایی قلب را افزایش دهد و از بی نظمی حرکات دیواره های آن جلوگیری به عمل آورد.

لازم به ذکر است که موار ذکر شده تنها بخش کوچکی از فواید عمده این محصول است که باید به آن توجه ویژه کرد، زیرا که موارد اثرگذار دیگر در واقع زیر مجموعه این موارد تلقی می شوند و به اعضایی که مستقیما مرتبط هستند نیز تسری پیدا می کند.

حساسیت به گردو

در کنار بسیاری از مزایای فوق العاده گردو باید به  نکته اساسی نیز دقت کنیم که در مواردی و عمدتا به دلیل استفاده بیش از حد ازآن موجب حساسیت به گردو شده است که لازم است تمام افرادی که دارای انواعی از حساست های آلرژیک نسبت به این ماده خوراکی هستند، از مصرف بیش از حد آن و یا حداقل به صورت خام خودداری کنند.

لازم به ذکر است که این میوه از جمله گونه های تک دانه ای محسوب شده و منبعی بسیار سرشار از چربی، فیبر و مقادیر متنابهی پروتئین است که در واقع منشا آن به کشورهای آمریکای شمالی باز می گردد و از جمله میوه های بومی این مناطق به حساب می آید.

امروزه این میوه به دلیل شرایط اقلیمی و آب و هوایی بسیار مناسب در ایران نیز در سطح وسیعی به تولید می رسد و در استانداردهای جهانی به بازار عرضه شده و قابلیت رقابتی بسیار مناسبی نیز در این خصوص دارد که می تواند در بازارهای جهانی به جایگاه خوبی دست پیدا کند.

گردو چه خاصیتی دارد

براساس نتایج بدست آمده از تحقیقات این ماده غذایی موجب سلامت استخوان ها و کاهش قابل توجه در ابتلا در بیماری هایی نظیر التهابات کیسه صفرا و درمان صرع نیز می شود و نشان می دهد که گردو چه خاصیتی دارد.

از جمله مهم ترین این خواص که می توان به آن اشاره کرد شامل موارد ذیل است که به اختصار به آنها اشاره کوتاهی می کنیم.

 • کاهش کلسترول مضر خون
 • افزایش خاصیت کشسانی رگ های بدن
 • تقویت هوش و حافظه
 • درمان تنگی نفس و کنترل آن
 • افزایش قابل توجه قدرت سیستم ایمنی بدن
 • تسکین درد مفاصل
 • درمان بیش فعالی و مشکلات روانی ناشی از کج خلقی در کودکان
 • خواب راحت
 • تنظیم عملکرد عمومی بدن

گردو برای چی خوبه

در مورد اینکه بدانیم در این محصول گردو برای چی خوبه باید توجه کنیم که این میوه می تواند به از بین رفتن بیماری پسوریازیس، اگزما و لخته شدن خون شود و در عین حال برای جلوگیری از تشکیل سنگ کیسه صفرا نیز بسیار مفیداست که در همین حال جریان خون را متعادل می کند.

گردو چه ویتامینی دارد

این ماده غذایی دارای خاصیت های بسیاری است که مهمترین مساله در این زمینه این است که بدانیم گردو چه ویتامینی دارد.

همانطور که در مطالب پیشین به آن اشاره شد، باید توجه داشت که این میوه محتوی منابع بسیار سرشاری از ویتامین های خانواده B شامل 6B و 9B می باشد و در پژوهش های اخیر به اثبات رسیده است که حاوی مقادیر بسیاری نیز از انواع ویتامین های A،  Cو D نیز است.

گردو تغذیه ای سالم است؟

گردو چربی دارد

این ماده غذایی در پی سال های اخیر فراز و نشیب زیادی در خود دیده است که یکی از آنها این است که آیا گردو چربی دارد و اگر اینگونه است چه مضراتی ممکن است برای بدن داشته باشد و در پی آن رو شن شده است که این چربی می تواند برای بدن بسیار مفید نیز باشد.

چگونه مغز گردو را سفید کنیم

در خرید این گردو اینکه چگونه مغز گردو را سفید کنیم یکی از موارد بسیار مهم است که ازراهکارهای آن می توان به انتخاب نهال های اصلاح شده و همچنین استفاده از کودهای مناسب موجود دربازار برای جلوگیری از بیماری بلایت است که در سیاهی انواع گردو نقش حیاتی دارد.

گردو حاوی چه موادی است

در بازار مصرف این ماده غذای آنچه اهمیت دارد این است که گردو حاوی چه موادی است تا به این وسیله بتوانیم به استفاده صحیح و اصولی آن در وعده های بپردازیم و بیشترین بهره را از آن  ببریم.

این ماده غذایی همانطور که در بخش های پیشین به ان اشاره شد دارای مقادیر بسیاری مواد مغذی و درمانی است که مصرف جهانی آن را برجسته ساخته است.

مغز گردو

حداکثر مصرف گردو در روز

باید در زمینه مصرف مواد غذایی توجه داشت که حداکثر مصرف گردو در روز نباید بیشتر از 8 عدد گردد تا میزان چربی خون ناشی از اشباع بودن این ماده باعث بالا رفتن ناگهانی چربی و انسداد شرایین نگردد.

گردو در بازارایران و بسیاری از مراکز توزیع آن به دو صورت خام و بوداده وجود دارد که با توجه به همین موضوع نیز دارای خواص منحصر بفرد خود خواهد بود و مورد اقبال طیف های متعددی در بین مردم برخوردار است که همچنین ویژگی های آن را دستخوش تغییر می کند.

گردو زیر یک سال

در پرورش این محصول باید دانست که درختان گردو زیر یک سال معمولا از کیفیت بالایی برخوردار نیستن و به صورت ترد و با پوستی بسیار ضخیم به دست مصرف کننده می رسد که عاملی است برای سود جویی برخی از تولید کنندگان این محصول که باید با آن مقابله شود.

گردو سوغات کدام شهر است

در ایران شهر های مختلفی در زمینه کشت این محصول فعالیت دارند که اگر بخواهیم بدانیم گردو سوغات اصلی کدام شهر است باید اشاره کنیم که از دیرباز آن را با نام شهر تویسرکان می شناسند.

در این وب سایت ما در تلاش هستیم تا با جمع آوری تامین کنندگان برتر بازار به شما مصرف کننده گرامی کمک کنیم تا در صورت نیاز به خرید عمده و یا خرده فروشی به بهترین وبا کیفیت ترین آن دسترسی پیدا کنید.

شرایط بسیار مناسب برای خرید وجود داشته و قیمت گردو سفید در این سایت بسیار مناسب می باشد که در صورت ثبت سفارش بسیار سریع و رایگان به دست شما خواهد رسید. مشاوران ما در این زمینه پاسخگوی کلیه نیازهای شما خواهند بود.