زنی چکمه سفید شیما را به عنوان مهریه از همسر خود گرفت

سن چکمه سفید شیما به شرط اینکه متعلق به برندهای ذکر شده باشد نیز اهمیت دارد. با ارزش ترین چکمه ها آنهایی هستند که در دهه 50 متولد شده اند. در حال حاضر آنها را می توان در برخی از موزه های آمریکا مشاهده کرد.

با این حال، هنوز امکان ردیابی اقلام ارزشمند وجود دارد. واقعاً چکمه های جدید دهه 70 را پیدا کنید. چکمه های کابوی که دهه ها پیش ساخته شده اند روحی کاملاً متفاوت دارند. به طور طبیعی، کیفیت چکمه های تونی لاما تولید شده در دهه 70 و اکنون به طور قابل توجهی به نفع قبلی متفاوت است.

آنها برای سال های زیادی در سخت ترین شرایط دوام خواهند داشت. چکمه کابویی کلاسیک به طور کامل از چرم با زیره چرم ساخته شده است. تنها نوار الاستیک روی چکمه، کلاه پاشنه است. اگر کف یا حتی بدتر از آن، شفت از مواد مصنوعی ساخته شده باشد.

پس این یک چکمه بی کیفیت یا ارزان است، ماندن در آن برای مدت طولانی راحت نخواهد بود. استثنا چکمه‌های کابوی کار است که زیره آن عمداً از لاستیک ساخته شده است تا محافظت استثنایی در برابر آب و سنگ ایجاد کند.

اغلب، یک “رول”، یک نوار نازک الاستیک یا پلی یورتان، روی زیره چرمی کفش قرار می گیرد که از کفش در برابر رطوبت و سایش محافظت می کند. زیره می تواند چیزهای زیادی در مورد کیفیت یک چکمه بگوید.

چکمه های باکیفیت دارای دو ردیف میخ های چوبی هستند که قسمت بالایی زیره را به چکمه می چسبانند. گیره‌های چوبی خیس می‌شوند و با کف آن متورم می‌شوند و درجه بیشتری از ضد آب بودن را فراهم می‌کنند.

تقریباً همه چکمه‌ها با ناودانی مسی عرضه می‌شوند و چکمه‌های چوبی فقط در کارگاه‌های کوچک ساخته می‌شوند، جایی که سنت‌های کفاشان واقعی هنوز حفظ شده است. بپاشنه کابوی وسترن برای چکمه های کلاسیک ذوزنقه ای و تا پاشنه مخروطی است و برای دامداری و سبک کاری صاف و پهن است.